Partneři projektu


Technodat

Firma Technodat vznikla před dvaceti lety ve Zlíně. Na počátku bylo nadšení, nepočetný tým 4-5 lidí a některé zkušenosti, které bylo možné převzít od stejnojmenné rakouské společnosti. Už během tří roků došlo k úplnému osamostatnění od rakouského spoluzakladatele a každým dalším rokem narůstalo portfolio aktivit a pozoruhodných výsledků českého podniku. Technodat utvořil za dvacet roků existence skupinu firem, které se vesměs věnují softwarovým řešením podporujících design a výrobu nových výrobků. Skupina firem Technodat překročila v roce 2011 obrat 250 mil. Kč a zaměstnává více jak 150 vysoce kvalifikovaných pracovníků v České republice a na Slovensku.

 

Evektor

Firma Evektor vznikla v roce 1991 a v průběhu let se stala největším a nejvýznamnějším vývojovým centrem v leteckém průmyslu v České republice a spolehlivým partnerem pro řadu společností v čele se Škodou Auto. Za dobu své existence Evektor prošel dynamickým růstem – od malé kanceláře s hrstkou konstruktérů až po dnes již více než dvousetčlenný tým, tvořený zkušenými profesionály i mladými talenty. Kromě spolupráce s řadou významných společností je Evektor známý díky vývoji a výrobě vlastních letadel jako jsou lehké sportovní letouny EuroStar, SportStar nebo Harmony. V současné době jsou ve vývoji dva slibné letouny: čtyřmístný, jednomotorový letoun VUT100 Cobra a především devítimístný, víceúčelový letoun EV-55 Outback, do kterého jsou vkládány velké naděje. Další významnou oblastí, kde Evektor patří mezi lídry, je vývoj a konstrukce malých strojů a zařízení. Zde musíme zmínit zejména spolupráci se společností Andreas Stihl – předním světovým výrobcem motorových pil a zahradní techniky.

 

Duratec

Duratec je česká firma založená na vlastním vývoji a ruční výrobě rámů jízdních kol z hliníkových slitin a kompozitových materiálů. Po boku vlastní zakázkové výroby rámů jízdních kol stojí Vývojové centrum Duratec, které ovládá oblast vývoje rámů, oblast vývoje výrobních technologií a v neposlední řadě též oblast zpracování kompozitů. Podíváme-li se globálně na Duratec, lze konstatovat, že z malé garážové firmy, založené v roce 1997, se stala stabilní rámařská firma, která dokáže konkurovat předním výrobcům kol na mezinárodním trhu. Společnost dodává na tuzemský trh a zhruba 50 % své produkce exportuje do zemí EU.

 

Dassault Systèmes

„3D Experience Company“, přední světový poskytovatel softwarových 3D/PLM řešení. Společnost od roku 1981 vyvíjí softwarové aplikace pro Product Lifecycle Management (PLM), řízení životního cyklu výrobku, určené 11 průmyslovým odvětvím. Dassault Systèmes nabízí trojrozměrnou vizi virtuálního světa zážitků pro podporu trvale udržitelné inovace reálných výrobků.

3D/PLM řešení společnosti Dassault Systèmes tvoří tyto produktové řady (brands):

 • CATIA pro 3D návrh výrobku
 • ENOVIA pro spolupráci a řízení procesů
 • 3DVIA pro realistické zážitky zákazníků
 • SIMULIA pro simulaci chování výrobku
 • DELMIA pro digitální výrobu
 • EXALEAD – vyhledávací platforma pro podnikovou a veřejnou sféru
 • 3DSwYm pro sociální inovaci
 • DraftSight – bezplatná aplikace pro 2D návrh
 • SolidWorks pro 3D mechanický návrh
 • Netvibes pro monitoring informací v reálném čase

 

CAXMIX

Hlavním mediálním partnerem projektu F-bike je odborný čtvrtletník pro uživatele počítačových systémů pro podporu navrhování ve strojírenství CAXMIX. Časopis srozumitelnou a čtivou formou pravidelně informuje o novinkách v oblasti CAD/CAM a PDM softwaru a jeho praktickém využití v českém průmyslu. Primárně je určen především pro přímé uživatele takových aplikací, výraznou informační hodnotu však představuje též pro manažerské pracovníky firem, které tyto nástroje využívají.

 

Freeair

Společnost Freeair je český výrobce pokročilých střídavých elektromotorů s otočným pláštěm pro modelářské i průmyslové použití. Soustředěnou vývojovou činností realizovanou v posledních 10ti letech se stal špičkou v oblasti pokročilých BLDC elektromotorů optimalizovaných pro speciální aplikace v letectví a automobilovém průmyslu. V oblasti leteckých aplikací EPJ směřoval vývoj cíleně od malých pohonů pro padákové kluzáky až k pokročilé pohonné jednotce aplikované na dvoumístném celokovovém letounu v rámci vývojového projektu EPOS. Tímto projektem se Freeair zařadil mezi úzkou skupinu evropských výrobců schopných dodávat elektromotory odpovídajících výkonových parametrů pro použití v civilním letectví.

 

MGM Compro

Společnost MGM Compro ze Zlína se od roku 1990, kdy byla založena, zabývá vývojem a výrobou špičkové elektroniky, jako jsou střída

vé regulátory v širokém rozsahu výkonů, Li-Pol srovnávací nabíječe, Li-Pol balancery, BMS systémy velkých výkonů, speciální zařízení, … Díky cílenému komplexnímu vývoji se produkty společnosti MGM compro vyznačují vysokou kvalitou, špičkovým technickým řešením, jedinečnými vlastnostmi a parametry. Produkty firmy jsou schopny pracovat i ve velmi těžkých provozních podmínkách.  Firma vyváží své výrobky prakticky do celého světa. Společnost se v posledním období specializovala rovněž na regulační techniku pro aplikace ve všeobecném letectví, což vyústilo v úspěšné realizace projektů letounů s EPJ v rámci evropského regionu.

PT model

Firma Pavel Tošovský, PT model se sídlem v České Skalici byla založena k 1.červnu 2002. Po několika letech praxe ve výrobě modelů letadel a lodí z epoxidového laminátu, se od roku 2004 začala specializovat na výrobu uhlíkových vrtulí rovněž pro modely letadel. Ty jsou podle praxe modelářů charakteristické svoji kvalitou a účinností.

 Ing. Miroslav RUSIŇÁK

Společnost Ing. Miroslav RUSIŇÁK se sídlem v Praze se od roku 1996 podílí na změnách letecké techniky. Vlastní oprávnění na modifikace letecké techniky podle části 21 ADOA vydané od Evropské agentury pro bezpečnost letectví (EASA). Pod obchodní značkou HELIFLIX dodává řídící jednotky multikoptér společnosti DJI. Na projektu f-bike se společnost Rusiňák podílela úpravou letových rovnic řídící jednotky, zkonstruovala a postavila zmenšený model f-bike, ověřila všechna nastavení v software a později i praktickou letovou zkouškou modelu.

PVA EXPO PRAHA

PVA EXPO PRAHA

2 comments

 1. jindrich.vitu

  … těšíme se na vaše komentáře, Jindřich Vítů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *